Zaloguj

Ciekawostki

Jesteś tutaj:Gorehound>Filmy>Ciekawostki>Robert Englund kończy dziś 69 lat

Robert Englund kończy dziś 69 lat

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koszmar dzieciństwa świętuje.

Ciężko uwierzyć, że ten pan jest już starym dziadkiem. Znany głównie z roli Freddy'ego Kruegera w kultowej serii Koszmar z Ulicy Wiązów, zagrał poza tym w kilkudziesięciu produkcjach. Najlepiej powodziło mu się oczywiście w latach 80 i 90, kiedy po miażdżącym sukcesie Koszmaru posypały się propozycje. Nowe milenium przyniosło głównie role w filmach telewizyjnych, bądź kierowanych na DVD, BluRay.

Mający opinię bardzo pozytywnie nastawionej osoby Englund był brany do ról portretujących dobroduszne postacie, odskocznię stanowiła propozycja zagrania demonicznego mordercy w filmie Cravena, co było jednym z powodów jej przyjęcia. Jego miłe i towarzyskie usposobienie według speców od charakteryzacji sprawiało dodatkową robotę przy nakładaniu twarzy Freddy'ego, gdyż ani on, ani reszta ekipy nie potrafili wykonać pracy w spokoju. Podobną opinię o nim dzielą inne osoby, które miały okazję z nim współpracować, a także fani, według których, spotkany na  żywo jest zawsze przyjacielsko nastawiony.

Parę ciekawostek:

  • Był przez moemnt rozważany do roli Hana Solo w Gwiezdnych Wojnach, powiedział też swojemu przyjacielowi Markowi Hamillowi, żeby ten sprobował sił na castingu do roli Luke'a Skywalkera
  • Podkładał głos pod Freddy'ego Kruegera w Simpsonach
  • Pojawił się w Świecie Według Bundych, w roli Lucyfera
  • Jest jednym z dwóch aktorów powracających 8 razy do tej samej roli w serii horrorów (drugim jest Doug Bradley w roli Pinheada)
  • Zapytany ostatnio o to czy powróciłby w kolejnej części Koszmaru, powiedział, że chętnie wziąłby rolę jakiegoś autorytetu, który nie wierzy młodym ludziom prześladowanym przez antagonistę.

 

Polecamy

Zaloguj lub Załóż konto